FIEGE otworzyła nowe centrum obsługi zwrotów dla e-handlu w Zielonej Górze

Firma FIEGE otwiera kolejny oddział i zwiększa aktywność w zachodniej Polsce. W centrum dystrybucyjnym w Zielonej Górze, operator logistyczny będzie obsługiwał zwroty znanych marek odzieżowych aktywnie wykorzystujących internetowy kanał sprzedaży. Na potrzeby projektu FIEGE zatrudni 300 osób.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie, a firmy poszukują rozwiązań umożliwiających optymalizację obsługi zwrotów zarówno od strony kosztowej, jak i czasu ich procesowania, który z kolei przekłada się na wzrost satysfakcji klientów ze sprawnie i szybko przeprowadzonej operacji.

Doświadczenie FIEGE w obsłudze branży e-handlu zapewnia realizację obu powyższych korzyści.
„Otwarcie nowej lokalizacji FIEGE w Zielonej Górze, realizującej obsługę zwrotów jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na sprawną, dynamiczną i elastyczną obsługę branży e-commerce. Ta atrakcyjna lokalizacja i zdobyte know-how umożliwią nam uruchomienie efektywnego kosztowo centrum. Nasze dopracowane procedury, doświadczenie oraz optymalizacja procesów zminimalizują liczbę błędów w obsłudze i przyspieszą realizację zwrotów, czego efektem będzie wzrost zadowolenia końcowych klientów z przeprowadzonej transakcji i krótkiego czasu niezbędnego do zwrotu płatności za zwracane produkty. Ekspansja FIEGE na zachód Polski jest kolejnym etapem realizowanej przez firmę strategii”, mówi Piotr Kohmann, CEO FIEGE EE.

 


Nowa placówka FIEGE zlokalizowana jest w Panattoni Park Zielona Góra na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Centrum logistyczne położone jest zaledwie 6 km od drogi ekspresowej S3 oraz w odległości około 70 km od granicy polsko-niemieckiej. Niezwykle atrakcyjne położenie magazynu usprawni proces dostarczania przesyłek w dowolne miejsce w kraju i na świecie. W magazynie o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób. Centrum rozpocznie swoją działalność w styczniu 2018 roku.

Grupa FIEGE z siedzibą w Greven (Niemcy) jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Firma specjalizuje się w obsłudze zintegrowanych i kompleksowych łańcuchów dostaw. Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m² i zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie. Jej gęstą sieć logistyczną tworzy 200 placówek i partnerów w 15 krajach.

Na polskim rynku Grupa FIEGE obecna jest od 1997 roku i zatrudnia ponad 1600 osób. Obsługuje 350 tys. m² powierzchni magazynowej. FIEGE w Polsce świadczy usługi dla różnych branż m.in. przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej, chemii gospodarczej oraz FMCG. W Polsce FIEGE posiada 8 oddziałów oraz 7 terminali przeładunkowych.

Domeną firmy jest dostarczanie klientom zintegrowanych, innowacyjnych rozwiązań logistycznych, a także skuteczne i optymalne kosztowo zarządzanie łańcuchem dostaw w oparciu o najnowocześniejsze systemy informatyczne. W 2011 roku FIEGE Sp. z o.o. została zaliczona do grupy najbardziej pożądanych pracodawców w branży logistycznej, na podstawie ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową firmę rekrutacyjną wśród specjalistów i menadżerów.

W 2012 roku FIEGE Sp. z o.o. została laureatem nagrody „Najwyższa Jakość 2012”.

Od 2013 roku FIEGE jest członkiem koalicji na rzecz przyjaznej rekrutacji. W 2014 roku firma uzyskała specjalne wyróżnienie w programie badawczym „Operator Logistyczny 2014”. W 2015 roku FIEGE Sp. z o.o. została odznaczona prestiżową nagrodą: SOLIDNY PRACODAWCA roku 2015. W 2016 roku odebrała nagrodę: „Gazela Biznesu”, przyznawaną przez Puls Biznesu.

FIEGE Sp. z o.o. w Mszczonowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017, X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017 i VIII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.