Klucz do rozwoju – ASSA ABLOY Group przejęła polską firmę LOB S.A.

Z roku na rok wśród największych graczy na rynku zauważyć można rosnącą liczbę akwizycji przedsiębiorstw. Korzyści wynikające z tego typu przejęć ponownie wykorzystała firma ASSA ABLOY. Zaledwie kilka dni temu sfinalizowane zostały procesy związane z wcieleniem do jej szeregów polskiej marki LOB S.A. z Leszna – jednego z największych producentów zamków mechanicznych w kraju.

Powstała w 1994 roku w Szwecji firma ASSA ABLOY funkcjonuje dziś na rynku jako międzynarodowy koncern, zrzeszający w sobie szereg firm kluczowych dla branży zabezpieczeń. Obecnie działając na terenie 70 krajów zajmuje niekwestionowaną pozycję lidera, której stabilizację zapewnia zarówno kompleksowa oferta produktowa, jak i intensywnie rozbudowana sieć sprzedażowa.

Dołączająca właśnie do grupy ASSA ABLOY firma LOB S.A. poszczycić się może sięgającą blisko 90-ciu lat tradycją. Jest to jeden z największych polskich producentów okuć budowlanych, czyli wszelkiego typu zamków – wierzchnich, wpuszczanych, wkładek bębenkowych, kłódek oraz systemów Master Key. W ofercie firmy LOB S.A., liczącej blisko 600 produktów, znajdują się między innymi kultowe zamki Yeti.

Procedura zmierzająca do fuzji firmy ASSA ABLOY i LOB S.A. zainicjowana została w lutym 2017. Pod koniec marca rozpoczął się II etap postępowania w sprawie niniejszego przejęcia. Finał całego procesu nastąpił w pierwszych dniach nowego roku, kiedy to ASSA ABLOY uzyskała oficjalną akceptację transakcji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz podpisała umowę kupna.

Włączenie spółki podyktowane zostało przede wszystkim koniecznością stałego umacniania wysokiej pozycji na rynku oraz dążeniem do jeszcze większej dywersyfikacji oferty produktowej. To także element długofalowej strategii polegającej na stałym zwiększaniu zaangażowania na rynkach wschodzących. Jak zapowiadają właściciele grupy, podjęte są również kroki mające zaowocować kupnem kolejnych polskich firm.

– Jak dotąd wszystkie pozyskane przedsiębiorstwa zostały pomyślnie zintegrowane z ASSA ABLOY Group przy jednoczesnym zachowaniu ich lokalnej specyfiki. Dołączenie do rodziny ASSA ABLOY oznacza stanie się częścią prężnie działającej firmy oferującej wiele możliwości. Bardzo cenimy sobie umiejętności, wiedzę i doświadczenie, które reprezentują sobą pracownicy LOB S.A.. W naszych planach jest względem nowoprzyjętej firmy jest przede wszystkim modernizacja zakładu fabrycznego, jego automatyzacja i robotyzacja – mówi Joanna Skalbaniok, Dyrektor Zarządzająca polskiego oddziału ASSA ABLOY, która koordynowała proces przejęcia LOB S.A.

Swą potęgę grupa ASSA ABLOY zawdzięcza między innymi udanym przejęciom blisko 200 firm z całego świata, wśród których wymienić należy chociażby tak znane marki, jak drzwi ogniotrwałe Mercor Doors.

Assa Abloy Poland powstała w 1999 roku i jest częścią Assa Abloy Group. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w dynamicznie rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników.

Assa Abloy Poland oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie otwierania drzwi. Jej produkty odnaleźć można w wielu instytucjach rządowych, przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych oraz w wielu gospodarstwach domowych. Do czołowych marek firmy należą między innymi: Abloy, Yale, Mul-t-lock, HID, eff-eff oraz Assa.

Assa Abloy Poland Sp. z o.o. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017 i  X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Więcej o firmie https://www.assaabloy.com.pl