Eiffage przejmuje szwajcarską firmę budowlaną Priora AG

Grupa Eiffage, poprzez swoją spółkę zależną Eiffage Construction, przejęła Priora AG, firmę z niemieckojęzycznej części Szwajcarii.

Firma Priora AG została założona w 1992 r. Zatrudnia 650 pracowników, a jej roczny dochód wynosi 400 milionów franków szwajcarskich (około 340 milionów euro). Działalność Priora AG skupia się na sektorze budownictwa i nieruchomości: rynku mieszkaniowym (60%), usługach na rzecz szkolnictwa wyższego (30%) oraz rozwoju infrastruktury publicznej (10%). Priora AG świadczy również usługi w zakresie rozwoju nieruchomości na zlecenie ich właścicieli.

Zawarta transakcja wzmacnia pozycję Eiffage w Szwajcarii. Grupa Eiffage jest tam obecna od 2016 r., czyli przejęcia grupy Yerly, specjalizującej się w inżynierii cieplnej.

Dodatkowe informacje na temat Priora AG: www.priora.ch

Eiffage Construction należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Grupa Eiffage zatrudnia ponad 65 tysiące pracowników i osiąga roczne obroty na poziomie 15 mld euro, przy czym 21% pochodzi z działalności prowadzonej poza Francją. Na całym świecie Grupa Eiffage słynie ze śmiałych, ambitnych i bardzo wymagających realizacji. Przedstawicielami Grupy Eiffage w Polsce są firmy Eiffage Immobilier Polska oraz Eiffage Polska Budownictwo.

Eiffage Polska Budownictwo S.A. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017 i X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.