Niemcy kupili Brylant Polskiej Gospodarki 2017 – firmę Korona Candles

Korona Candles, wywodzący się z Wielunia potentat w produkcji świec zapachowych, trafił pod skrzydła niemieckiej Gali z portfela funduszu Equistone, podał „Puls Biznesu”. 

Zapach polskich świec skusił niemieckich inwestorów. W czwartek niemiecka grupa Gala Kerzen, którą kontroluje fundusz Equistone, podpisała umowę przejęcia spółki Korona Candles, jednego z największych na świecie producentów świec zapachowych. Jej wartości nie ujawniono.

Korona działa na rynku od 1992 r., zatrudnia około 1000 osób i ma zakłady produkcyjne w Wieluniu oraz amerykańskim mieście Dublin w stanie Wirginia.

Gala to inwestor branżowy. Produkuje świece w zakładach w Niemczech i na Węgrzech. Od 2016 r. kontroluje ją fundusz Equistone, który szybko zaczął kupować komplementarne spółki. W ostatnich miesiącach przejął indyjską grupę Ramesh Flowers (w lutym), posiadającą poza rodzimym rynkiem zakład produkcyjny w USA, a także berlińską spółkę JuwelKerze (w marcu), która ma oddział w Polsce. Teraz przyszła pora na Koronę. Sprzedająca głównie na eksport spółka jest potentatem w produkcji świec zapachowych, oferowanych pod markami własnymi sieci handlowych.

źródło: PB.pl

Korona Candles S.A. w Wieluniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017, X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017,  VIII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2017 i V edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych. W 2015 r. eksportowała swoje produkty do 37 krajów.