MK Systemy Kominowe z certyfikatami i nagrodami

Lider wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych, firma MK Systemy Kominowe, w 2018 roku obchodzi 25-lecie działalności. Kominy MK od lat wykonywane są z najwyższej jakości blachy przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego. Jako  innowator w branży, skupia się na modyfikowaniu swoich dotychczasowych wyrobów oraz wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań. Starania te zostały zauważone i docenione. Firma zdobyła tytuły: Gepard Biznesu 2017, Efektywna Firma 2017 i Brylant Polskiej Gospodarki 2017.

MK Sp. z o.o. działa na rynku polskim od 1993. Została założona przez Zbigniewa Karasia i Klausa Michaelisa. Od 2012 r. jej właścicielem  jest grupa  Isotip – Joncoux z Francji. Zagraniczna spółka zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą systemów kominowych do wszystkich typów urządzeń grzewczych. Dołączając do Isotip – Joncoux, MK stała się częścią największej grupy producentów systemów kominowych w Europie.  Dzięki tej fuzji firma zyskała wieloletnią stabilność finansową, nie tracąc przy tym własnej tożsamości. Współpraca z francuską spółką jest oparta na zasadach partnerstwa i wspólnej kompleksowej strategiioraz profesjonalnej obsłudze klientów.

Firma MK posiada działy handlowe w różnych regionach Polski oraz działy sprzedaży eksportowej. Dystrybutorzy zagraniczni znajdują się głównie w Polsce i Niemczech. Dodatkowo firma posiada swoich dystrybutorów  w  Anglii, Danii, Norwegii, Szwecji, Rosji, na Litwie, Ukrainie oraz w Austrii.  W 2018 firma zmieniła siedzibę, zwiększając kilkukrotnie powierzchnie produkcyjne i magazynowe.

Firma produkuje systemy kominowe ze stali nierdzewnej:

  • jednościenne
  • dwuścienne
  • trójścienne
  • kondensacyjne
  • nasady kominowe
  • elastyczne wkłady kominowe i przewody aluminiowe
  • tłumiki
  • neutralizator skroplin
  • System przyłączy do kominków
  • Konstrukcje wsporcze (do kominów zewnętrznych)

Świadczy także usługi cięcia laserowego i wodnego.

Systemy kominowe MK:

– są wykonane zgodnie z europejskimi normami technicznymi i obecnie obowiązującymi przepisami prawa budowlanego

– są wykonane z materiałów, na które MK posiada odpowiednie certyfikaty i atesty

– są wolne od wad fizycznych mogących powstać w czasie produkcji lub w wyniku szybszego zużycia niż przewiduje okres gwarancji, które uniemożliwiają lub utrudniają prawidłowe ich funkcjonowanie

MK Systemy Kominowe jest pionierem w wykorzystaniu stali ferrytycznej w branży kominowej.  Kominy ze stali ferrytycznej są sprzedawane od 2007 roku z powodzeniem,  bez żadnej reklamacji,  a okres gwarancji na stalowe elementy systemów kominowych wynosi 20 lat.  Technolodzy MK opracowali unikatową technologię obróbki tej stali, która pozwala konstruować niezawodne systemy kominowe. Stal ferrytyczna jest materiałem nie tylko nierdzewnym, ale także kwasoodpornym. Kominy MK wykonane ze stali 1.4521 z powodzeniem zaliczyły test na korozję V2 przeprowadzony przez laboratorium TUV w Monachium, co potwierdza, że stal 1.4521 jest równoprawnym odpowiednikiem stali 1.4404 do budowy systemów kominowych.