Ziko Apteka Sp. z o.o. – Brylant Polskiej Gospodarki 2018 z Krakowa

Ziko Apteka Sp. z o.o. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 i VII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Ziko Apteka Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła w jej przypadku 23,9 proc.  To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2018.

Wartość rynkowa Ziko Apteka Sp. z o.o. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 71 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Ziko Apteka Sp. z o.o. w latach 2015-2016 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 7 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator Polski 2018.

Apteka online e-ZikoApteka to doskonałe miejsce do zakupu kosmetyków, dermokosmetyków i leków przez Internet. Apteka internetowa Ziko dostarcza produkty lecznicze, leki, kosmetyki oraz dermokosmetyki najlepszych producentów. Liczne oferty specjalne sprawiają, że tanie kosmetyki i leki to nieodłączny element jej oferty. Firma zapraszamy również do aptek stacjonarnych dostępnych w największych miastach Polski:  Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań.

Więcej informacji o firmie pod adresem https://www.e-zikoapteka.pl/

***

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu.

Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

 

Od 2012 roku organizuje Konkursu Wielki Modernizator Polski na podstawie danych o inwestycjach w środki trwałe. Jeżeli w badanym dwuletnim okresie amortyzacja w firmie wyniesie więcej niż 5 mln zł, zyskuje ona tytuł Wielki Modernizator Polski.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przenalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.