Inter – Sano Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2018

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Produkcyjno – Usługowe Inter – Sano Sp. z o.o. w Królewcu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018 i w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Inter – Sano Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła w jej przypadku 276,6 proc.  To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2018.

Wartość rynkowa Inter – Sano Sp. z o.o. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 14 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Firma INTER-SANO z siedzibą w Królewcu koło Mińska Mazowieckiego już od ponad 25 lat projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję artykułów instalacyjno-sanitarnych. Jej proces produkcji oparty jest na nowoczesnym parku maszynowym oraz surowcach renomowanych firm, dzięki czemu oferuje produkty najlepszej jakości w przystępnej cenie. Od 2004 roku firma wprowadziła i stosuje system zarządzania jakością zgodnie z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001:2015. W ofercie INTER-SANO dostępne są: spłuczki (dolnopłuki i górnopłuki), deski sedesowe, zawory napełniające i spustowe. Z czasem jej asortyment został poszerzony o syfony: umywalkowe oraz brodzikowe i wannowe czyszczone od góry, a także o deskę sedesową bakteriostatyczną z dodatkiem środka d2p. O renomie firmy świadczy fakt, iż jest dostawcą zaworów napełniających i spustowych do ceramiki takich firm jak: ROVESE S.A. (CERSANIT), GRUPA ARMATURA. W 2014 roku firmie przyznano francuski certyfikat NF na zawór spustowy z funkcją 3/6L świadczący o wysokiej jakości wykonania tego wyrobu. Jej zawory napełniające zostały przetestowane z pozytywnym rezultatem przez niemiecki ośrodek badawczy LGA. Dystrybucja produktów prowadzona jest poprzez hurtownie instalacyjno-sanitarne i markety budowlane.

Więcej informacji o firmie pod adresem:  https://www.intersano.com.pl/

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu.

Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.