ABM S.A. w Krakowie to Brylant Polskiej Gospodarki i Światowa Firma Worldwide Company 2018

Firma ABM SA jest jednym z liderów branży wyposażenia sklepów i biur na polskim rynku. Istnieje już ponad 25 lat i z roku na rok dynamicznie się rozwija. Jest nie tylko producentem oraz dostawcą mebli, ale także projektuje wnętrza sklepowe, realizując w ten sposób wyspecjalizowane zlecenia indywidualne.

Jedną z podstawowych zasad działania firmy ABM  jest ciągły rozwój. Już dwa lata po powstaniu firmy, w 1993 roku, rozpoczęła własną produkcję. To pozwoliło w ciągu ponad 25 lat wprowadzić na rynek kilkanaście autorskich kolekcji mebli oraz opracować tysiące prototypów. W 1995 roku ABM SA zaczęła eksportować swoje wyroby, a już rok później zawarła pierwsze umowy franchisingowe. Dodatkowo w 1998 roku firma przekształca się w spółkę akcyjną. Przez kolejne lata dynamicznie się rozwijała, szkoląc pracowników oraz wprowadzając nowe udoskonalenia w produkcji.

Nowa siedziba firmy

W 2017 roku ma miejsce duże wydarzenie – powstaje nowa siedziba firmy.  Obecnie mieści się w niej magazyn, powierzchnia ekspozycyjna, market oraz przestrzeń biurowa z pracownią architektoniczną. Na terenie firmy znajduje się także siłownia, która jest do dyspozycji pracowników. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi aż 4 400 kw. W nowym magazynie wprowadzony został WMS, czyli magazynowy system informatyczny.

Bogata oferta marki

W swojej ofercie ABM SA ma własne systemy sklepowe oraz wyposażenie do sklepu każdej branży. Są to m.in.: regały, wyspy sklepowe, stojaki odzieżowe, manekiny wystawowe, lady i witryny oraz  wszelkie akcesoria niezbędne do wyposażenia placówki handlowej. Produkty ABM  można także zakupić wirtualnie, przez stronę internetową www.wyposazamysklepy.pl. Niedawno oferta została wzbogacona o ekskluzywne włoskie systemy sklepowe.

Dobre zarządzanie podstawą sukcesu

Nowoczesne podejście do wyposażania sklepów oraz wieloletnie doświadczenie pracowników firmy sprawia, że jest ona doceniana zarówno przez klientów jak i niezależnych ekspertów. Za swoje projekty firma była wielokrotnie nagradzana branżowymi nagrodami, takimi jak na przykład Best Shop Concept. Z kolei same produkty nie raz otrzymywały tytuł Perły Rynku. ABM SA jest także laureatem nagród takich jak: Gepardy Biznesu, Gazele Biznesu, Brylant Polskiej Gospodarki, Diament Forbes czy Przedsiębiorstwo Fair Play.

W grupie siła

Zespół ABM tworzą ludzie z pasją, którzy poza pracą angażują się także w wiele innych inicjatyw. Wielu z nich uprawia sporty, dzięki czemu mógł powstać specjalny TEAM ABM. Bierze on udział w różnych wydarzeniach sportowych,  na przykład w biegu Business Run, w którym corocznie wystawia kilka swoich sztafet. Od kilkunastu lat ABM organizuje też własną akcję pod nazwą “Orszak Świętego Mikołaja”, która ma na celu pomoc osobom ubogim i niepełnosprawnym. Co roku wysyła świąteczne paczki dla Polaków mieszkających w Medenice na Ukrainie.

ABM S.A. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i  VI edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Urzędów Celnych.

Wartość rynkowa ABM S.A. w Krakowie w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 34 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

ABM S.A.  eksportowała w 2016 r. do 16 krajów produkty o wartości od 1 do 4 mln zł,  dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2018.

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.