Arhelan Sp. z o.o. S.K. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma i Wielki Modernizator Polski 2018

Arhelan Sp. z o.o. S.K. w Bielsku Podlaskim została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018, XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018  i VII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa Arhelan Sp. z o.o. S.K. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 19 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Arhelan Sp. z o.o. S.K. działa efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął w jej przypadku poziom 3,1 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2018.

Arhelan Sp. z o.o. S.K. w latach 2015-2016 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 9 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator Polski 2018.

Firma Arhelan została założona w 1991 roku w Bielsku Podlaskim przez Helenę, Mirosława, Mirosławę oraz Arkadiusza Burzyńskich. W pierwszych  latach istnienia główną działalnością była sprzedaż hurtowa produktów spożywczych. W 1995 roku powstał pierwszy market w Bielsku Podlaskim. W  następnych latach sukcesywnie otwierane były kolejne placówki na terenie woj. podlaskiego. Później działalność poszerzyła się na województwa warmińsko-mazurskie, mazowieckie, a ostatnio również lubelskie

Obecnie sieć Arhelan posiada 93 marketów w 52 miejscowościach. Zatrudnionych jest w nich już ponad 1500 pracowników. Dzięki własnemu magazynowi  centralnemu ma możliwość oferowania klientom towarów atrakcyjnych cenowo. Liczba pozycji asortymentowych z zakresu artykułów spożywczych, chemii  gospodarczej oraz produktów przemysłowych waha się w granicach między 10 – 20 tysięcy w zależności od wielkości sklepu.

Sieć Arhelan to nie tylko markety spożywcze, ale również sklepy z Alkoholami Świata, w których oferuje herbatę w wielu wyszukanych smakach, duży wybór kaw na wagę oraz alkohole z różnych zakątków świata.

– Od początku naszej działalności staramy się jak najlepiej dbać o naszych klientów, oferując im produkty z najwyższej półki i co ważne, w przystępnych cenach. Stawiamy na żywność ekologiczną, pochodzącą od lokalnych dostawców, a także dbamy o lokalizację naszych marketów. Zależy nam, by pojawiały się one głównie przy osiedlach, by ich mieszkańcy poczuli komfort codziennych zakupów – mówi przedstawiciel sieci Arhelan.

 

O tym, że sieć cieszy się ogromnym powodzeniem, świadczyć może fakt, że w wielu miejscowościach otworzyły się kolejne sklepy z charakterystycznym żółto-czarnym logo, a już niebawem planowane są kolejne otwarcia.

– 6 czerwca 2019 r. mieszkańcy Olecka zyskali drugi już sklep sieci Arhelan, w Białymstoku natomiast otworzyliśmy już piątą placówkę naszej marki – mówi przedstawiciel sieci.

Kotuń, Siedlce, Dąbrowa Białostocka oraz Ostrów Lubelski – to miasta, w których sieć zadebiutowała, ale już dziś wiadomo, że odniesie tam spektakularny sukces.

– Bardzo nam zależy, aby za kilka lat stać się siecią ogólnopolską i mamy nadzieję, że nasza rzetelna praca, doświadczony i profesjonalny zespół umożliwią nam osiągnięcie zamierzonych celów – mówią przedstawiciele firmy Arhelan

Więcej informacji o firmie pod adresami: http://www.arhelan.com.pl/

https://www.facebook.com/SklepyArhelan/

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu.

Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 3 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.