Laser-Stal w Koninie to nowoczesna obróbka stali w centrum Polski

Firma Laser-Stal powstała w 2010 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Rozwój techniczny i technologiczny w przemyśle sprawił, że pojawiła się na rynku potrzeba świadczenia nowoczesnych usług wysokiej jakości w zakresie cięcia i gięcia blach w technice CNC. Nazwę firmy nieprzypadkowo stanowią wyrazy określające zarówno wykorzystywany materiał jak i technikę.

Firma od początku postawiła na korzystanie z zaawansowanych technologicznie maszyn sterowanych komputerowo. Pierwszy laser do cięcia został zakupiony w lipcu 2010, a firma zatrudniała początkowo 5 osób. Lokalizacja oraz wielkość wynajmowanej hali ograniczały możliwość zwiększenia produkcji, dlatego w 2016 roku podjęto decyzję o budowie własnego obiektu. Mając w planach dalszy rozwój firmy zdecydowano o budowie hali w obrębie terenów inwestycyjnych miasta Konina.

Od sierpnia 2017 roku firma Laser-Stal działa w nowo wybudowanym obiekcie przy ulicy Brunatnej 35 w Koninie. Udana inwestycja została doceniona przez miasto Konin i w lutym 2018 roku firma Laser-Stal została laureatem statuetki „Złotego Konia” podczas konińskiej Gali Biznesu, jako wyróżnienie lidera lokalnej gospodarki.

Doceniono umacniającą się pozycję firmy, dokonane inwestycje, nowoczesną technologię i wzrost zatrudnienia. W chwili obecnej w firmie pracuje już 25 osób i wciąż planowany jest dalszy rozwój.

Mając na względzie przede wszystkim klienta, firma oferuje bardzo dobrą relację jakości wykonywanych usług do ich ceny. W produkcji wykorzystywane są stale certyfikowane, a maszyny i urządzenia są nadzorowane i serwisowane przez odpowiednie jednostki. Dogodny dojazd, duży plac manewrowy, Biuro Obsługi  Klienta dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, działalność nieuciążliwa dla środowiska naturalnego i odpad poprodukcyjny w całości przeznaczony do recyklingu to kolejne atuty firmy Laser-Stal. Ogromną wartość stanowi młoda kadra i pracownicy, którzy w dużej części pracują w niej od początku i swoim zaangażowaniem wciąż przyczyniają się do rozwoju firmy.

Obecnie oferta usług jest szeroka, pozwala na wykonywanie detali zarówno z blach różnych gatunków (konstrukcyjnych, kwasoodpornych i aluminiowych), różnych grubości oraz ich gięcie w szerokim zakresie możliwości. Kompleksowa obróbka metalu w jednym miejscu to dla klientów oszczędność czasu i finansów.

Firma Laser-Stal od samego początku stawiała na indywidualne podejście do potrzeb klienta i terminowość wykonania usługi. Ustanowione standardy obsługi gwarantują sprawny przebieg realizacji zamówień zarówno od dużych i wieloletnich klientów biznesowych, jak i klientów indywidualnych. Usługi mogą być świadczone zarówno z blach własnych z magazynu wewnętrznego jak i z materiału powierzonego przez klienta. Posiadanie własnego magazynu blach to duży atut, pozwala bowiem na szybką realizację usług oraz na stały nadzór nad jakością surowca.

Laser – Stal Sp. z o.o. w Koninie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 i XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Więcej informacji o firmie Laser-Stal na stronie www.laser-stal.pl