Melex Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2019

Melex Sp. z o.o. w Mielcu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 i XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych.

Melex Sp. z o.o. działa bowiem efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął w jej przypadku poziom 7,3 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2019.

Wartość rynkowa Melex Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 31 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

W 1971 roku Melex rozpoczął seryjną produkcję pojazdów elektrycznych jako nowo utworzony wydział fabryki samolotów WSK-PZL Mielec. Od  prawie 50 lat podstawowym profilem działalności jest produkcja pojazdów z napędem elektrycznym. Początkowo głównym rynkiem zbytu były Stany Zjednoczone. Z czasem jego pojazdy zostały zauważone i docenione na całym świecie, a marka MELEX stała się synonimem produktów najwyższej jakości oraz nowoczesnych i trwałych rozwiązań technologicznych.

Nadrzędnym celem firmy Melex jest satysfakcja klientów. Stara się dostarczać pojazdy przyjazne dla środowiska; ekologiczne, a przede wszystkim bezpieczne i komfortowe. Dlatego stawia na nieustanny rozwój, dostosowując profil produkcji do stale zmieniających się potrzeb rynku.

Efektem 50- letniej działalności firmy Melex jest bogata oferta pojazdów elektrycznych podzielonych na trzy główne kategorie: pojazdy pasażerskie, bagażowe i specjalne. Ważną stroną produkcji jest tzw. customising, polegający na adaptowaniu pojazdów pod specjalne życzenia klientów.

Innym istotnym argumentem stawiającym firmę Melex pośród najlepszych producentów pojazdów elektrycznych na świecie jest wprowadzony seryjnie system odzysku energii typu SepEx, wyraźnie poprawiający walory eksploatacyjne jej pojazdów, jak również zwiększający ich zasięg.

Ważnym elementem jest także sprawnie funkcjonująca sieć dystrybucji oraz kompetentna obsługa serwisowa.

Więcej o firmie pod adresem:  www.melex.com.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.