AGROBAZA Sp. z o.o. S.K. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2019

AGROBAZA Sp. z o.o. S.K. w Mielcu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 i XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019.

AGROBAZA Sp. z o.o. S.K. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 125,7 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Wartość rynkowa AGROBAZA Sp. z o.o. S.K. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 13 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Spółka AGROBAZA kontynuuje działalność powstałej 1 czerwca 2001 roku firmy PPHU ” Agro-Baza” Waldemar Misiak. Oferuje usługi budowlane najwyższej jakości. Posiada własną hurtownię materiałów budowlanych (oddziały w Mielcu i Otałęży).

Firma wciąż się rozwija i unowocześnia metody działania. Imponujący park maszynowy i doświadczona kadra pracownicza pozwala na sprawną realizację zlecanych prac. Zdobyła to, co najważniejsze w branży budowalnej – zaufanie klientów. Kontrahenci traktują firmę jako rzetelnego i sprawdzonego partnera. AGROBAZA to jedna z najprężniej działających firm budowlanych w regionie.

Oferuje kompleksową realizację obiektów budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa, w tym:

  • budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych w pełnym zakresie robót wraz z infrastrukturą zewnętrzną
  • budowę, remonty i modernizację obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych
  • budowę, remonty i modernizację obiektów użyteczności publicznej
  • budowę obiektów handlowo – usługowych

Oferuje pełną gamę świadczeń wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami we wszystkich fazach realizacji projektu: począwszy od zaprojektowania, poprzez pozyskanie stosownych zezwoleń, realizację prac budowlanych, aż do oddania inwestycji do eksploatacji. W trosce o jakość usług współpracuje z czołowymi dostawcami wysokiej jakości materiałów posiadających atesty i certyfikaty spełniające wymogi aktualnych norm bezpieczeństwa.

Dysponuje wysokiej klasy fachowcami z długoletnim doświadczeniem, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Posiada własny, specjalistyczny sprzęt budowlany, dzięki któremu może sprawnie i terminowo realizować powierzone jej zadania.

Więcej informacji o firmie pod adresem: http://agrobaza.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.