Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2019

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 i XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. działa bowiem efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął w jej przypadku poziom 20,8 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2019.

Wartość rynkowa Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 890 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Firma jest niekwestionowanym liderem na rynku akceptacji kart płatniczych oraz rozliczania transakcji elektronicznych w Polsce.

Od 20 lat umożliwia dokonywanie transakcji kartowych w złotówkach i ponad 40 innych walutach. Procesuje transakcje dla ponad 392 tysięcy terminali płatniczych (IVQ2019), w Polsce i 10 krajach Europy. Obsługuje płatności systemu Blik, zbliżeniowe – m. in. Google Pay, Apple Pay oraz kartami: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, Discover, Union Pay czy JCB. Oferuje nowoczesne rozwiązania płatnicze eCommerce i mCommerce.

Jako jedyna firma w branży, nieprzerwanie od 2009 gwarantuje bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość świadczonych usług, która co roku jest kontrolowana i potwierdzana wydawanym przez TUV Certyfikatem ISO 9001. Wyróżnikiem firmy jest także największa w Polsce – własna sieć serwisowa oraz działające 24 godziny na dobę, 365 dni w roku Centrum Obsługi Akceptanta, wspierające klientów z Polski i zagranicy.

Oprócz obsługi terminali płatniczych oferuje szeroki wachlarz usług i produktów. Są wśród nich np.: doładowania telefonów komórkowych, programy lojalnościowe w oparciu o technologię ZenCard,  narzędzia Bussines Intelligence oraz karty podarunkowe, czy usługi wypłacania gotówki w sklepie – podczas zakupów. Dostarcza także usług rozliczania krajowych i zagranicznych płatności internetowych realizowanych przy użyciu kart i przelewów.

Jest jednym z najaktywniejszych partnerów i Liderem Sprzedaży Programu Polska Bezgotówkowa, którego celem jest popularyzacja i ułatwienie dostępu do płatności bezgotówkowych dla małych przedsiębiorstw. W ramach Programu oferuje bardzo atrakcyjne warunki pozyskania nawet trzech nowoczesnych terminali płatniczych – m. in. Smart D220. Przedsiębiorcy mogą otrzymać je na własność – bezpłatnie, a ponadto przez 12 miesięcy nie ponosić żadnych kosztów procesowania transakcji.

Uważnie wsłuchuje się w opinie klientów i stara się przewidywać ich potrzeby.  Dla ułatwienia i uproszczenia procesu zawierania umowy na terminale, stworzyła stronę www.bezgotowki.pl, dzięki której można szybko i wygodnie skorzystać ze specjalnych ofert, dostępnych w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Witryna w przystępny sposób prezentuje warunki umowy i oferowane terminale, a także korzyści dla firm zainteresowanych płatnościami bezgotówkowymi.

Dla wygody klientów oferuje też możliwość podpisania umowy za pośrednictwem jednego z partnerów, w ramach Koalicji liderów. Dzięki temu umowę na terminale w ramach Programu Polska Bezgotówkowa można zawrzeć w 524 oddziałach PKO Banku Polskiego, 742 salonach i Smart Store’ach Orange Polska, a także w ponad 4 600 oddziałach Poczty Polskiej oraz u 22 000 listonoszy wyposażonych w tablety.

Więcej o firmie pod adresem:  www.eservice.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych. 

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.