P.P.H.U. „MAGIK” Piotr Domagała to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2019

Firma P.P.H.U. „MAGIK” Piotr Domagała w Pianowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 i XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019.

P.P.H.U. „MAGIK” Piotr Domagała rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jego przypadku 175,6 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2019.  

Wartość rynkowa P.P.H.U. „MAGIK” Piotr Domagała w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 20 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

P.P.H.U. „MAGIK” Piotr Domagała powstało w 1997 r. i jest liderem wśród firm zajmujących się projektowaniem, montażem oraz serwisowaniem urządzeń z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji oraz wentylacji w Polsce oraz poza granicami kraju.

Bogate doświadczenie oraz nowoczesne zaplecze technologiczne wsparte przez dział projektowy umożliwiają dobranie najlepszych rozwiązań technologicznych, poprawiających efektywność i równocześnie obniżających koszty.

Firma posiada wykwalifikowaną kadrę, która na każdym etapie prac jest do dyspozycji, gwarantując 24/7 serwis. Wykonywane instalacje chłodnicze, klimatyzacyjne i wentylacyjne dostosowuje do indywidualnych potrzeb klienta, na podstawie wnikliwego wywiadu, z zachowaniem najwyższej jakości.

Podejmowane inwestycje oraz szybkie wdrażanie nowości zapewniają wysokiej jakości usługę w konkurencyjnej cenie. W wykonywanych projektach firma dba o najmniejszy detal uwzględniając zmiany poprawiające wydajność. Podczas realizacji wykorzystuje produkty renomowanych dostawców, zachowując najwyższe standardy.

Więcej informacji o firmie pod adresem: www.magik.koscian.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych. 

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.